Paweł Żelich
radca prawny, associated partner, Noerr
Paweł Żelich posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym przy transakcjach na rynku nieruchomości (w tym asset deal, share deal, forward deal, sale & leaseback, najmy, zabezpieczenia na nieruchomościach etc.), projektach budowlanych (m. in. projekty realizowane w oparciu o FIDIC, projekty infrastrukturalne, inwestycje typu greenfield i brownfiled, projekty budowlane przemysłowe, logistyczne, biurowe, handlowe i mieszkaniowe), doradztwie w zakresie prawa ochrony środowiska oraz w projektach prawa górniczego i geologicznego. Specjalizuje się także w strukturyzacji inwestycji zagranicznych (w tym z udziałem pomocy publicznej) oraz w prawie kontraktowym. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych i arbitrażowych, a także w postępowaniach administracyjnych oraz sądowo-administracyjnych (w szczególności w sporach dotyczących transakcji nieruchomościowych i projektów budowlanych oraz w sporach przedsiębiorstw sektora energetycznego oraz górniczego).
Bierze udział w sesjach:
-
Atrakcyjność inwestycyjna Polski w nowych realiach
13.45-13.55
Wprowadzenie do sesji – rozmowa z cyklu Real Estate Reviews:25-lecie Specjalnych Stref Ekonomicznych. Jak zabiegać o inwestorów?
13.55-14.45
Atrakcyjność inwestycyjna Polski w nowych realiachPandemia COVID-19 spowodowała globalny spadek realizowanych projektów BIZ. Pojawiła się niepewność inwestorów, opóźnienia lub rezygnacje z planowanych przedsięwzięć. W statystykach Polska okazała się „odporna na wirusa” i uznana przez fDi Markets za trzecią najbardziej atrakcyjną lokalizację dla inwestycji zagranicznych na świecie. Czy w erze post-COVID atrakcyjność inwestycyjna Polski nie zgaśnie? Czy staniemy się jednym z beneficjentów postpandemicznych inwestycji? Jak utrzymać mocną pozycję na liście atrakcyjnych lokalizacji dla globalnych koncernów inwestujących w centra usług wspólnych, centra IT lub zaplecza badawczo-rozwojowe? Jak skorzystać na nearshoringu? Co to oznacza dla rynku nieruchomości? Promocja, proinwestycyjne rozwiązania, ulgi podatkowe, stabilność polityczno-społeczna – warunki wzrostu.