Dorota Wysokińska-Kuzdra
przewodnicząca
Urban Land Institute Poland
Senior Partner, Dyrektor działu Corporate Finance CEE, Colliers International
Przewodnicząca Urban Land Institute (ULI) Poland, Członek ULI Europe Executive Committee
Dorota posiada ponad 20 lat doświadczenia w obszarze nieruchomości, finansów i bankowości. Zarządza działem Corporate Finance CEE, który zajmuje się doradztwem w zakresie potrzeb finansowych klientów, m.in. finansowania dłużnego, finansowania mezzanine, pozyskiwania kapitału lub partnerów kapitałowych, a także wsparcia przy procesach nabycia spółek lub wejścia spółek na giełdę. W maju 2019 roku doradzała w pierwszej na polskim rynku transakcji inwestycyjnej w sektorze akademików.
Przed dołączeniem do Colliers International pełniła przez 11 lat funkcję starszego partnera w Griffin Real Estate, gdzie odpowiadała za zarządzanie i inwestycje grupy, a także za pierwszy w Polsce fundusz typu mezzanine. Współtworzyła platformę logistyczną, która jest współzarządzana przez Griffin. Wcześniej jako prezes zarządu Griffin Premium RE, pierwszej spółki typu REIT, z sukcesem wprowadziła ją na GPW w Warszawie. Była członkiem zespołu odpowiedzialnego za nabycie udziałów w Echo Investment SA, jednej z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości, odpowiadając za proces due diligence oraz finansowanie nabycia. Przed dołączeniem do Griffin przez blisko 10 lat zajmowała stanowiska dyrektorskie w grupie HypoVereinsbank / UniCredit Group, a także w ich spółkach zależnych, nadzorując finansowanie nieruchomości, bankowość inwestycyjną i zarządczą w zakresie nieruchomości. Dorota Wysokińska-Kuzdra jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu w Kolonii i Uniwersytetu w Duisburgu-Essen w Niemczech.
Dorota pełni także funkcję przewodniczącej polskiego oddziału Urban Land Institute – międzynarodowej organizacji non-profit wspierającej odpowiedzialne planowanie i zrównoważony rozwój miast oraz stanowiącej platformę wymiany wiedzy pomiędzy czołowymi ekspertami i uczestnikami rynku nieruchomości w kraju i zagranicą.
Bierze udział w sesjach:
-
SAMORZĄDY
Recepta na „szczęśliwe” miasta. Jak tworzyć aglomeracje przyjazne dla mieszkańców i biznesu?
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIRecepta na „szczęśliwe” miasta. Jak tworzyć aglomeracje przyjazne dla mieszkańców i biznesu?
Jakich inwestycji potrzebują miasta i regiony, aby przyciągać największych graczy oraz wzmacniać przewagi konkurencyjne? Jaką rolę w rozwoju ośrodków odgrywają inwestycje komercyjne i jak zmienia się rola dewelopera w budowaniu nowoczesnych aglomeracji? Jak tworzyć miasta szczęśliwych ludzi – ekologiczne oraz przyjazne dla mieszkańców i biznesu? Strategia władz na wejście w postcovidową rzeczywistość – jak uchronić biznesy przed skutkami kryzysu?