Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Paulina Szewczyk

Paulina Szewczyk

p.o. dyrektor biura planowania przestrzennego

Miasto Gdynia, Inicjatywa Invest in Pomerania

Z Biurem Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni jest związana od 16 lat. Obecnie pełniąca obowiązki Dyrektor Biura. Wcześniej, jako kierownik II Zespołu Urbanistycznego (od 2016 r.) pełniła funkcję projektanta wiodącego, prowadzącego projektowe prace planistyczne w Zespole, koordynowała całość zadań z zakresu gospodarki przestrzennej na terenie południowej części miasta oraz organizowała i nadzorowała pracę zespołu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując przy planach miejscowych dla obszarów śródmiejskich, portowych, poprzemysłowych, czy historycznych dzielnic mieszkaniowych. W 2007 roku uzyskała uprawnienia urbanistyczne została wpisana na listę członków Północnej Okręgowej Izby Urbanistów (zlikwidowanej).
Od 2018 r. jest Przewodniczącą Komisji Planowania Miast Związku Miast Bałtyckich (Planning Cities Commission, Union of Baltic Cities), tworzącej sieć urbanistów, architektów, inżynierów budownictwa i innych specjalistów związanych z planowaniem miast. W ramach prac komisji współorganizowała liczne seminaria, (m.in. w Danii, Szwecji, Niemczech i na Litwie), stanowiące platformę wymiany poglądów i doświadczeń oraz będące okazją do interakcji z profesjonalistami z innych miast/krajów.
Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, studia w zakresie Architektury i Urbanistyki ukończyła w 2002 r. z oceną celującą, za co otrzymała Złotą Odznakę Absolwenta Politechniki Gdańskiej.
W latach 2004-2009 pracę zawodową w Biurze Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni łączyła z ze studiami doktoranckimi na Środowiskowym Studium Doktoranckim Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska i Architektury Politechniki Gdańskiej, w trakcie których odbyła staż naukowy w Institute of European Urban Studies, Bauhaus Universität, w Weimarze (Niemcy). Rozprawę doktorską nt.: „Rozwinięcia przestrzeni publicznej w głąb obiektów architektury – nowe miejsca na styku budynku i miasta” obroniła w 2010 r.
W okresie od 2009 r. do 2016 r. współpracowała z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska i Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej, gdzie przygotowywała materiały dydaktyczne oraz prowadziła wykłady i ćwiczenia projektowania urbanistycznego.
W wolnych chwilach maluje pejzaże i martwą naturę, uwielbia piesze i rowerowe wycieczki z rodziną.

Bierze udział w sesjach:

  • PROPERTYDESIGN.PL FORUM

    Miasto. Miastotwórczy mixed-use

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Miasto. Miastotwórczy mixed-use

    Jakich projektów potrzebują polskie miasta w czasach, gdy nową walutą stał się czas, miarą zamożności – jakość życia, a budynki są tylko ramą obrazu miasta, bo esencję tworzy przestrzeń publiczna.

    Modernistyczny model idealnego miasta, w którym każda strefa odpowiada za daną funkcję, odchodzi do lamusa. Na topie są małe ojczyzny, w których mieszkańcy realizują na miejscu tygodniowy program funkcjonowania. Bo dziś miasta „walczą” o mieszkańców jakością infrastruktury: mieszkaniami, biurami czy obiektami kultury. Czy polskie miasta czekają na kolejne wielofunkcyjne, zintegrowane z miastem projekty? Miastotwórczy mixed-use – do tego potrzebna jest współpraca samorządów z biznesem. Czego oczekują i co oferują władze stolicy? Jakie są plany deweloperów?

🡠 POWRÓT
Property Forum - impreza branży nieruchomości komercyjnych

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Property Forum.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie