Jim Underhill
CEO
Cresa
Jim Underhill pełni funkcję Dyrektora Generalnego w firmie Cresa. Jest odpowiedzialny za ekspansję firmy na całym świecie, dalszy rozwój portfela globalnych usług oraz inwestycje w linie usług doradztwa. Zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro klienta i relacje, które firma Cresa zbudowała z pracownikami, klientami i w ramach społeczności.
Jim ma ponad 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu na najwyższym szczeblu firmami świadczącymi usługi na rynku nieruchomości oraz w rozwoju ich działalności. Zanim dołączył do firmy Cresa, zajmował stanowisko Dyrektora Generalnego firmy Cushman & Wakefield na Amerykę Północną i Południową, w której był odpowiedzialny za budżet operacyjny przekraczający 1,2 mld dolarów i ponad 10 tys. pracowników. Był także założycielem i prezesem firmy Staubach Company - Northeast, w której do jego obowiązków należało między innymi pozyskiwanie siedzib dla takich organizacji jak Booz Allen & Hamilton, The Nature Conservancy i The World Wildlife Fund.
Funkcje, członkostwo i nagrody
Członek Zarządu/Przewodniczący, Junior Achievement
Członek Zarządu/Wiceprzewodniczący, The Wolf Trap Foundation for the Performing Arts
Członek Zarządu, Neediest Kids
Członek Zarządu, National Rehabilitation Hospital
Członek Zarządu, Chesapeake Bay Maritime Museum
Członek, Young Presidents Organization
Finalista, Nagroda dla Przedsiębiorcy Roku Ernst & Young
The Economic Club of Washington
Wykształcenie
M.B.A., Harvard Business School
B.S., Biznes i Rachunkowość, Washington & Lee University
Bierze udział w sesjach:
-
sesja inauguracyjna
Tym żyje świat nieruchomości. Rozmowy jeden na jeden
PRELEGENCI -
Danger Zones. Czego obawia się rynek nieruchomości?
Spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego, kryzys w Unii Europejskiej i brexit, niestabilność polityczna, wojny handlowe, środowisko niskich stóp procentowych, wzrost zadłużenia... Minęła dekada od ostatniego globalnego kryzysu gospodarczego – czego dziś obawia się rynek nieruchomości? Czy lekcja z historii została odrobiona i sektor jest przygotowany na gorsze czasy? Jakie są główne czynniki ryzyka? Które sektory rynku są już nasycone, a gdzie wciąż drzemie największy potencjał? Co przyniósł Polsce rok w gronie gospodarek rozwiniętych – czy nasz kraj pozostaje jednym z najlepszych miejsc do lokowania kapitału w Europie?