Tomasz Ludwik Krawczyk
partner
GKR Legal
Specjalizuje się w prawie nieruchomości, w procesach sądowych i arbitrażowych, w postępowaniu administracyjnym i sądowo-administracyjnym oraz w prawie umów gospodarczych. Od 20 lat reprezentuje klientów przed organami administracji publicznej oraz sądami administracyjnymi i powszechnymi m.in. w precedensowych sprawach dotyczących odpowiedzialności odszkodowawczej Skarbu Państwa czy prawa do prywatności.
Uczestniczył w szeregu projektów z zakresu inwestycji deweloperskich, nabywania nieruchomości oraz doradzał klientom przy zawierania umów najmu i dzierżawy. Ma znaczne doświadczenie w postępowaniach administracyjnych oraz sądowych, w szczególności dotyczących nieruchomości.
W portfolio spraw, przy których doradzał jest m.in. największa na polskim rynku, jednorazowa transakcja najmu zwrotnego (o wartości 170 milionów euro obejmującej wynajęcie ponad 47.000 m. kw. powierzchni biurowej), czy obsługa prawna dewelopera jednej z największych w kraju inwestycji na rynku mieszkań wakacyjnych. Ponadto doradzał m.in. największemu polskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu w projekcie budowy jego głównej siedziby, czy reprezentował klienta w precedensowej sprawie, w której po raz pierwszy przesądzona została kontrola sądowa wpisów nieruchomości do ewidencji zabytków.
W 2017 roku wraz z partnerami założył kancelarię GKR Legal – www.gkrlegal.pl.
Bierze udział w sesjach:
-
Inwestycje w kurortach
Branża apartamentowców i condohoteli w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Sprzyja temu rozwój turystyki, lepsza infrastruktura transportowa oraz wzrost zamożności społeczeństwa. Nowe obiekty rosną jak grzyby po deszczu. Rośnie też apetyt na grunty. Jakie są możliwości inwestycyjne w tego typu nieruchomości z perspektywy inwestora prywatnego i instytucjonalnego, w kraju i zagranicą?
-
REWITALIZACJA
Pewnego razu w starych murach, czyli o trudnej sztuce rewitalizacji w Polsce
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIPewnego razu w starych murach, czyli o trudnej sztuce rewitalizacji w Polsce
Szał na rewitalizację trwa. Skala stołecznego rynku i jego prestiż spowodowały, że to właśnie w Warszawie przeprowadzono dotąd najwięcej inwestycji komercyjnych powstałych w ramach rewitalizacji zabytków, zniszczonych budynków lub zdegradowanych terenów. Potencjał jest jednak o wiele większy. Co ze starszymi budynkami, które nie wytrzymują rynkowej konkurencji? Czy przebudowa starszych, mało atrakcyjnych obiektów na mieszkania, hotele czy nowoczesne biurowce to trudna sztuka? W czym tkwi sekret? W unikalnym duchu miejsca, świetnej lokalizacji, nieprzeciętnym koncepcie, a może współpracy z najlepszymi architektami?